ویژگی های ساختاری شیر دروازه

- 2021-09-18-

ویژگی های ساختاری ازشیر دروازه
شیر دروازه یکی از متداول ترین شیرهای قطع کننده است که عمدتا برای اتصال یا قطع محیط در خط لوله استفاده می شود.
شیر دروازهدارای ویژگیهای مقاومت سیال پایین ، محدوده فشار و دما و غیره است. این یکی از رایج ترین سوپاپ های قطع کننده است که برای قطع یا اتصال محیط در خط لوله استفاده می شود. جمع شدن قطر می تواند اندازه قطعات را کاهش داده ، نیروی مورد نیاز برای باز و بسته شدن را کاهش داده و دامنه کاربرد قطعات را افزایش دهد. اما پس از کوچک شدن قطر. افت مقاومت سیال افزایش می یابد. شیرهای فشار کم فشار در چین عموماً از مواد چدنی استفاده می کنند. شیرهای دروازه چدنی اغلب مشکلات جدی مانند انجماد و ترک خوردگی بدنه سوپاپ و افتادن از دروازه را دارند. ساقه فولادی کربنی شیر دروازه چدنی به راحتی زنگ می زند ، کیفیت واشر بسته بندی ضعیف است ، و نشت داخلی و خارجی جدی است.
1. وزن سبک: بدنه از چدن مشکی درجه دار درجه یک ساخته شده است که حدود 20 تا 30 درصد سبک تر از نمونه سنتی استشیر دروازه، و نصب و نگهداری آن آسان است.
2. محصور شدن لاستیکی به طور کلی: دروازه از لاستیک با کیفیت بالا برای لاستیک داخلی و خارجی استفاده می کند. درجه یک فن آوری ولکانیزاسیون لاستیکی ، دروازه ولکانیزه را قادر می سازد تا ابعاد دقیق هندسی را تضمین کند ، و لاستیک و دروازه شکل پذیری محکم به هم متصل شده اند و افتادن آنها آسان نیست و حافظه الاستیک خوبی دارد.
3. صندلی دروازه با کف صاف: شیر دروازه سنتی اغلب در شیار پایین سوپاپ به دلیل اجسام خارجی مانند سنگ ، چوب ، سیمان ، براده های آهنی ، گوناگون و غیره پس از شستشوی لوله با آب ، لجن می کند ، که به راحتی قادر به نشت آب به دلیل عدم بسته شدن محکم می باشد. پدیده ، پایین مهر و موم صندلی الاستیکشیر دروازههمان طراحی لوله مسطح را با دستگاه لوله آب اتخاذ می کند ، که باعث ایجاد سیلت آوار نمی شود و جریان سیال را بدون مانع انجام می دهد.
4. بدنه سوپاپ ریخته گری دقیق: بدنه شیر ریخته گری دقیق را اتخاذ می کند و ابعاد دقیق هندسی باعث می شود داخل بدنه دریچه بدون هیچ گونه پردازش ریز جهت اطمینان از آب بندی سوپاپ انجام شود.
شیر دروازه